Skip to main content

Sucha i wrażliwa skóra głowy

Sucha, wrażliwa skóra głowy to coraz częstszy problem wynikający z niedoborów ceramidów oraz kwasów tłuszczowych w skórze, które chronią naskórek przed utrata wody. Utrata wody w skórze doprowadza do jej wysuszenia, ściągania, świądu, pieczenia jak i nadmiernego złuszczania. Sucha skóra staje się cieńsza i bardziej wrażliwa. Przyczyną suchości skóry jest częste stosowanie mocnych detergentów, które pozbawiają skórę hydrolipidowego płaszcza ochronnego oraz zaburzają pH skóry. Suchość skóry może być spowodowana zabiegami fryzjerskimi, nadużywaniem suszarki (gorące powietrze) lokówki czy prostownicy, zbyt częstym myciem głowy, źle dobranymi kosmetykami, promieniowaniem UV, stresem jak również dietą ubogą w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Problem ten najczęściej nasila się w raz z wiekiem. 

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Z tym problemem pomoże Państwu trycholog,  który wykona badanie skóry głowy oraz włosów i dostosuje indywidualną pielęgnację i zabiegi przywracające nawilżenie oraz komfort skórze. Pielęgnacja oraz zabiegi są przeprowadzane z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków i urządzeń trychologicznych. 

W Gabinecie Kosmetologii Estetycznej Kaprys możecie Państwo skorzystać z szeregu zabiegów nawilżających, łagodzących skórę głowy oraz wykonać badanie skóry głowy i włosów celem dostosowania odpowiedniej pielęgnacji domowej. Zabiegi i pielęgnacja odpowiednio dobranymi kosmetykami pomoże odbudować i zachować płaszcz hydrolipidowy skóry. Zapobieganie nawrotom suchości skóry obejmuje również stosowanie odpowiedniej diety.