Zmiany skórne głowy
Wszelkie zmiany na skórze głowy mogą oznaczać choroby skóry głowy. Czasami wywołują pieczenie, swędzenie, wzmożone złuszczanie a także mogą powodować zmożone wypadanie włosów. W każdym przypadku należy udać się do specjalisty trychologa, który zdjagnozuje problem.
Zmiany skórne na głowie wiążą się najczęściej z pojawieniem się jakiejś jednostki chorobowej skóry lub też wynikają z podrażnienia skóry w wyniku alergii lub złej czy niedostatecznej pielęgnacji. Problemów ze skórą głowy może być niestety wiele. Najczęstszy problem, który zaczynamy odczuwać, gdy coś nam doskwiera w tym obszarze to świąd i pieczenie. Jeśli doskwiera nam jakikolwiek dyskomfort dotyczący skóry głowy, warto udać się do trychologa. Specjalista zdiagnozuje ewentualne zmiany skórne na głowie, podpowie co mogło być ich przyczyną i podpowie jak zapobiegać tego typu problemom.
Często problem ze zmianami skórnymi na głowie bierze się z nieodpowiedniej pielęgnacji skóry głowy, a dokładniej mało skutecznego jej oczyszczania. Zaburzona praca gruczołów łojowych i zbyt słabe oczyszczanie skóry bardzo często są przyczyną rozwoju grzybic ma skórze głowy i pojawienia się stanów zapalnych. Prawidłowe mycie skóry z sebum i wszelkich zanieczyszczeń to podstawowy cel każdego mycia skóry głowy, jeśli przez pewien czas sukcesywnie tego nie robimy, sam szampon nie wystarczy, potrzebne jest mocniejsze oczyszczanie.
W moim gabinecie mam liczną gamę zabiegów, które mają na celu eliminację zmian skórnych na głowie, mogących mieć podłoże w niewłaściwej pielęgnacji skóry. Takie terapie to np. detoksykacja skóry głowy.
Zabiegi detoksykacji skóry głowy mają na celu oczyszczenie skóry z wielkich zanieczyszczeń i toksyn, przywracają naturalną barierę ochronną skóry. Umożliwiają one pozbycie się problemów skóry głowy i wzmocnienie włosów.